Kategoria

Tradycyjne

Jest 166 produktów.

Pokazano 1-12 z 166 pozycji

Aktywne filtry

Dywany zdobią wnętrza domów już od wielu wieków. Przez setki lat zmieniał się zarówno sposób ich produkcji , jak i wzornictwo. Jednak klasyczne motywy inspirowane perskimi kobiercami są ponadczasowe i na stałe zagościły w aranżacyjnych trendach.

Tradycyjne dywany charakteryzują się przede wszystkim bogactwem zdobień. Pojawiają się na nich motywy kwiatowe oraz egzotyczne ornamenty, ich wzory mogą także przedstawiać naturę: roślinność, drzewa i zwierzęta. Klasyczne dywany wyróżnia różnorodność i nasycenie barw. Tradycyjne wzornictwo możemy obecnie znaleźć nie tylko na ręcznie tkanych wyrobach, ale również na dywanach produkowanych maszynowo. Takie produkty są znacznie bardziej przystępne cenowo. Intensywne kolory i orientalny wzór stanowią bardzo ciekawy akcent dekoracyjny.

Dywany klasyczne najlepiej prezentują się na drewnianej podłodze lub panelach imitujących drewno. Bogate wzornictwo świetnie sprawdzi się w dużych i dobrze oświetlonych pomieszczeniach. W niewielkim i dość ciemnym pokoju nadmiar wzorów może sprawiać wrażenie przytłoczenia. Tradycyjnie zdobiony dywan idealnie wpasuje się atmosferę wnętrz urządzonych w stylu etnicznym. Ciekawym i intrygującym rozwiązaniem jest połączenie klasycznych zdobień z minimalizmem stylu skandynawskiego, w którym króluje biel i drewno. Taki kontrast z pewnością przyciąga uwagę.

Tradycyjne dywany nadają wnętrzu orientalnego charakteru. Bogactwo zdobień przyciąga uwagę i sprawia, że dywan stanowi interesujący element dekoracyjny. Taki dywan to inwestycja na lata. Klasyczne wzory są ponadczasowe i będą zdobić wnętrze przez długi czas.