Chodniki dywanowe

 7 maja 2020  |     |   0 Komentarzy

Nowe artykuły

5/5 - (1 vote)

Chodniki dywanowe to niezwykle funkcjonalny element wyposażenia wnętrza. Często nie przykłada się do nich tak dużej wagi, jak do dywanów, a przecież są one równie ważnym dodatkiem aranżacyjnym. W jakich pomieszczeniach najlepiej sprawdzą się chodniki dywanowe? Odpowiedź znajdziesz w poniższym artykule.

Chodnik dywanowy do przedpokoju

Przedpokój to pierwsze pomieszczenie, które widzimy po przekroczeniu progu drzwi wejściowych. A jak wiadomo, pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz. Warto zadbać o to, aby przedpokój był funkcjonalny, a jednocześnie estetyczny i przytulny. Wybór odpowiedniego chodnika ma tutaj szczególne znaczenie. Często wchodząc do domu mieszkańcy, a także goście zdejmują buty. W tej sytuacji chodnik dywanowy zapewni komfort stopom i zapobiegnie stąpaniu po zimnej podłodze. Dodatkowo jest to świetne zabezpieczenie posadzki przed zniszczeniem. Przedpokój to bardzo intensywnie użytkowane pomieszczenie dlatego chodnik musi być wytrzymały, a także odporny na zabrudzenia i wilgoć. W tym przypadku najlepiej sprawdzą się produkty z przędzy syntetycznej takiej jak polipropylen.

Chodnik dywanowy na schody

Kolejnym miejscem, w którym idealnie sprawdzi się chodnik dywanowy, są schody. Gładka nawierzchnia schodów niesie ze sobą ryzyko poślizgnięcia się i upadku, co jest szczególnie niebezpieczne w przypadku dzieci i osób starszych. Ponadto istnieje ryzyko ich zniszczenia. Idealnym rozwiązaniem tych problemów jest chodnik dywanowy. Dzięki niemu chodzenie po schodach będzie bardziej komfortowe i bezpieczne. Możliwość przycięcia chodnika na dowolną długość pozwoli na jego idealne dopasowanie. Dobór odpowiedniego chodnika na schody sprawi, że nie będą one tylko łącznikiem pomiędzy poszczególnymi piętrami, ale staną się również ciepłą i przyjemną dla oka częścią domu.

Podsumowanie

Chodniki dywanowe posiadają wiele zalet. Są nie tylko bardzo praktyczne, ale mają również wpływ na estetykę, ciepło i przytulność wnętrza. W niewielkich pomieszczeniach, w których nie możemy pozwolić sobie na aranżacyjne wariacje i nie ma miejsca na inne elementy dekoracyjne, to właśnie dobrze dobrany chodnik może być ozdobą i nadawać wnętrzu wyjątkowego charakteru.

 

Sprawdź nasze produkty

Chodnik Iluzja 02 - beżowy

Sprawdź

Chodnik Exclusive 03 - kremowy

Sprawdź