Dlaczego warto mieć dywan w domu?

 19 października 2021  |     |   0 Komentarzy

Nowe artykuły

5/5 - (1 vote)

Dywany zdobią wnętrza domów już od wielu wieków. Obecnie mają zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników. Jakie są zalety posiadania dywanów we wnętrzu?

Poprawiają estetykę wnętrza

Dywany są niezwykle ważnym elementem dekoracyjnym. Dzięki nim pomieszczenia stają się bardziej przytulne i pełne. Dobrze dobrany dywan potrafi zdziałać cuda i całkowicie odmienić wnętrze, a szeroka gama wzorów, kolorów i rozmiarów ułatwi znalezienie tego idealnego. Wzorzyste dywany nadają pomieszczeniom charakteru, natomiast te w stonowanych barwach, z niewielką ilością zdobień lub jednolite stanowią idealne tło dla wyraziście urządzonego wnętrza.

Chronią podłogę przed zniszczeniem

Oprócz funkcji dekoracyjnej dywany pełnią również funkcję ochronną. W intensywnie użytkowanych pomieszczeniach nietrudno o zarysowanie podłogi, szczególnie w domach, w których mieszkają dzieci, zwierzęta lub osoby lubiące chodzić w butach. Podłogę może zniszczyć nawet zwykłe przesuwanie mebli. Dywany pomogą uniknąć uszkodzeń i zarysowań. Dobrej jakości dywan jest odporny na odkształcenia mechaniczne, a jego wymiana jest zdecydowanie łatwiejsza i tańsza niż drewnianej podłogi.

Zapewniają izolację cieplną i akustyczną

Dywany doskonale tłumią najróżniejsze dźwięki takie jak kroki, odgłosy spadających przedmiotów, ale także rozmowy lub muzykę. Dzięki nim w pomieszczeniach cichnie charakterystyczne echo. Zakup dywanu jest idealnym rozwiązaniem dla osób mieszkających w bloku, w którym są cienkie ściany. W takich miejscach dodatkowa izolacja akustyczna, oddzielająca nas od sąsiadów jest wręcz niezbędna. Ponadto dywany zapewniają izolację cieplną, co ważne, szczególnie gdy nie mamy ogrzewania podłogowego. Miękki i ciepły dywan jest z pewnością bardziej przyjemny w dotyku niż zimna podłoga

Zwiększają bezpieczeństwo

Jeśli podłoga w domu jest śliska, dywan pomoże uniknąć poślizgnięcia się lub upadku. W tym przypadku najlepiej wybrać dywan z antypoślizgowym spodem lub położyć pod dywan matę zapobiegającą jego przesuwaniu się. To również ważne, gdy w domu mieszkają małe dzieci, które uczą się chodzić lub po prostu mogą upaść podczas zabawy. Warto również zabezpieczyć dywanikiem podłogę w łazience. Upadek na mokrych kafelkach jest bardzo bolesny, a uderzenie głową w wannę, umywalkę czy pralkę może skończyć się tragicznie. Chodniczki do łazienki są tak tworzone, by minimalizowały to ryzyko i jednocześnie nie były podatne na ślizganie się.

Zalety posiadania dywanu z pewnością przewyższają jego wady. Ten element dekoracyjny ma wpływ nie tylko na estetykę wnętrza, ale również na komfort i bezpieczeństwo domowników.

 

 

 

Sprawdź nasze produkty

Dywan Panamero 08 N

Sprawdź

Dywan Shaggy Merinos

Sprawdź