Dywan do jadalni

 31 maja 2021  |     |   0 Komentarzy

Nowe artykuły

5/5 - (1 vote)

Dobrze dobrany dywan podkreśla charakter wnętrza, a także nadaje ciepła i przytulności. W pomieszczeniu takim jak jadalnia pełni on nie tylko funkcję dekoracyjną. To również praktyczny element wystroju, który ochroni podłogę przed zabrudzeniem lub zniszczeniem. Jak wybrać idealny dywan do jadalni?

Idealny dywan do jadalni

Dywan w jadalni, tak jak w każdym innym pomieszczeniu, powinien harmonizować z aranżacją wnętrza. W tym przypadku warto jednak zrezygnować z jasnych, jednolitych dywanów. Zdecydowanie lepiej sprawdzą się wzorzyste modele w ciemniejszych kolorach, które pomogą zakamuflować wszelkiego rodzaju zabrudzenia. Nawet jeśli jesteś wielkim fanem dywanów shaggy, lepiej wybierz dywan z krótkim włosiem. Znacznie ułatwi to utrzymanie porządku. Ważna jest także elastyczność runa i odporność na zagniecenia, aby ciężar stołu czy krzeseł lub ich przesuwanie nie spowodowały zniszczeń. Na jadalnianej podłodze bardzo dobrze będzie się prezentował dywan sznurkowy, którego utrzymanie w czystości jest niezwykle proste. Wystarczy regularne odkurzanie, aby zachował estetyczny wygląd i służył przez długi czas.

Kształt i rozmiar dywanu

Kształt dywanu w jadalni powinien być dostosowany do kształtu i proporcji stołu i być od niego szerszy o około 90 cm z każdej strony. Wybór odpowiedniego rozmiaru dywanu jest niezwykle ważny. Zbyt mały będzie wyglądał karykaturalnie i może powodować dyskomfort osób siedzących przy stole. Nie ochroni także podłogi przed zarysowaniem podczas odsuwania krzeseł. Dywan nie może być także zbyt duży, aby nie przytłoczył pomieszczenia. Zachowanie odpowiednich proporcji zagwarantuje aranżacyjną spójność.

Podsumowanie

Jadalnia to nie tylko pomieszczenie, w którym spożywa się posiłki. To również miejsce spotkań z rodziną i znajomymi. Dywany w jadalni tworzą przytulny klimat, który zachęca do wspólnego spędzania czasu. Świetnie sprawdzą się również w otwartych przestrzeniach pełniących funkcję kuchni, jadalni i salonu. Dzięki dywanom w łatwy sposób można podzielić pomieszczenie na strefy.

Sprawdź nasze produkty

Hermes 05 - beżowy

Sprawdź

Dywan Panamero 08 N

Sprawdź