Dywan do pokoju dziecięcego

 13 lutego 2020  |     |   0 Komentarzy

Nowe artykuły

Dywan w pokoju dziecięcym to nie tylko element dekoracyjny, ale również miejsce zabaw. Dzieci spędzają na podłodze mnóstwo czasu, dlatego warto zadbać o ich komfort i bezpieczeństwo, wybierając odpowiedni dywan. Jak wybrać idealny dywan do pokoju dziecięcego? Odpowiedź znajdziesz w poniższym artykule.

Z jakiego materiału powinien być wykonany dywan dziecięcy?

Ważną kwestią, na którą należy zwrócić uwagę, wybierając dywan do pokoju dziecięcego, jest materiał. Włókna naturalne takie jak wełna są niezwykle miłe w dotyku i wytrzymałe, jednak mogą uczulać. Jeśli dziecko jest alergikiem lepiej zdecydować się na kupno dywanu syntetycznego. Polipropylenowe włókna Heat – Set są równie miękkie i przyjemne w dotyku, a dodatkowo są łatwiejsze w czyszczeniu i tańsze niż dywany z naturalnych włókien. Dobrym wyborem będą również bardzo gęsto tkane, dywany z przędzy Heat – Set Frise, których włókna składają się z różnych, skręconych ze sobą nitek. Ten rodzaj przędzy jest bardzo wytrzymały, a także odporny na wycieranie i zagniecenia.

Kupując dywan dziecięcy, należy również zwrócić uwagę na wysokość runa. Najlepszym wyborem będzie dywan z niskim runem. Wysokie runo włochaczy jest bardzo efektowne i nadaje niezwykłej przytulności pomieszczeniom, może jednak utrudniać dzieciom zabawę, np. samochodzikami lub klockami.

Wzory dywanów dziecięcych

Motywy boiska, uliczek, kwiatów czy motyli to tylko nieliczne, które możemy spotkać na dywanach przeznaczonych do pokoju dziecięcego. Dzięki takiej różnorodności możemy dopasować dywan nie tylko do aranżacji wnętrza, ale również do zainteresowań i upodobań dziecka. Dywan zawierający wzór boiska bez wątpienia zachwyci małego piłkarza, natomiast motyw zamku z pewnością spodoba się małej księżniczce. Bez problemu znajdziemy także uniwersalne wzory, które sprawdzą się zarówno w pokoju dziewczęcym, jak i chłopięcym. Jest to szczególnie ważne w przypadku, gdy dzieci mają wspólny pokój.

Jaki kolor dywanu wybrać do pokoju dziecięcego?

Dzieci lubią pomieszczenia pełne kolorów. Należy jednak pamiętać, że pokój dziecięcy to nie tylko miejsce zabaw, ale także nauki, odpoczynku i snu. Zbyt duża ilość wzorów i kolorów może powodować kłopoty z koncentracją i być przyczyną złego samopoczucia. Trzeba zadbać o to, aby aranżacja wnętrza była harmonijna, Jeśli wybierzemy wzorzysty dywan w intensywnym kolorze, reszta dodatków powinna być stonowana. Natomiast jasny, pastelowy dywan będzie stanowił świetne tło dla bardziej wyrazistych elementów wyposażenia.

Podsumowanie

Dywan w pokoju dziecięcym to bardzo istotny element wyposażenia. Ważne, aby był wykonany z antyalergicznych i antystatycznych materiałów. Dywan odizoluje dzieci od zimnej podłogi, a ponadto świetnie wygłuszy pomieszczenie, dzięki czemu odgłosy zabawy nie będą uciążliwe dla innych domowników lub sąsiadów.

Sprawdź nasze produkty

C764A GREEN KINDER

Sprawdź

V002A CREAM HAPPY EBR

Sprawdź

Bądź pierwszą osobą, która doda komentarz.

Zostaw komentarz