Dywany dla alergików

 6 lutego 2020  |     |   0 Komentarzy

Aktualności

Dywan to jedna z ważniejszych części dekoracyjnych Twojego mieszkania. Niektórzy nawet nie wyobrażają sobie tego, że w ich domu mogłoby go nie być. Jednak czasami są takie sytuacje, że w domu mieszka alergik, a wtedy konieczne jest to, aby przy wyborze dywanu uwzględnić jego potrzeby. Odpowiedni dobór dywanu, w tym przypadku dywanu dla alergików będzie nie tylko łatwy w utrzymaniu czystości, ale także załagodzi dolegliwości alergiczne na kurz i roztocza.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze dywanu dla alergika?

To, że ktoś jest uczulony na kurz, pyłki czy cokolwiek innego, nie powinno być przemawiającą cechą tego, że nie można mieć dywanu w swoim mieszkaniu. Wręcz przeciwnie, można mieć dywan, tylko trzeba go odpowiednio wybrać. Na co więc zwrócić uwagę przy wyborze dywanu dla alergików? Jakie cechy należy uwzględnić?

Po pierwsze – materiał

Obecnie można zauważyć, że na rynku oferowane są różnego rodzaju dywany. Mogą być one najzwyklejsze lub przekombinowane. Jednak przy wyborze dywanu dla alergika, materiał jest istotnie ważny. Wykonane z wełny lub jedwabiu mogą uczulać. Dlatego najlepszym wyborem są dywany wykonane z syntetycznych włókien. Nie myśl teraz, że są one gorsze i brzydsze, bo to nie prawda. One również mogą być miękkie i przyjemne w użytkowaniu. A dodatkową cechą jest to, że dzięki swojej antystatyczności nie zgromadzają kurzu, który jest alergenem. Polecane dywany dla alergików to:

  • dywany z poliestru, polipropylenu lub akrylu – takie dywany mają właściwości antystatyczne, a więc nie przyciągają do siebie alergenów, którymi jest kurz i roztocza. A na dodatek są łatwe w utrzymaniu czystości;
  • dywany z wiskozy – wyglądem przypominają dywany z jedwabiu, jednak wykonane są one z tworzyw sztucznych. Posiadają właściwości antystatyczne i są odporne na wszelkie zabrudzenia.

Po drugie – wysokość włosia

W tej chwili, jednym z najpopularniejszych rodzai dywanu są dywany typu shaggy, czyli takie z długim włosiem. Jednak trzeba zaznaczyć, że utrzymanie takiego dywanu w czystości może być bardzo ciężkie. Więc tak naprawdę odradza się jego zakup w sytuacji, kiedy w domu mieszka alergik. Jeśli chcesz zadbać o zdrowie swoje lub kogoś innego, to preferowane są dywany z krótkim włosiem. Są one nie tylko łatwiejsze w utrzymaniu czystości, ale także mają wpływ na zdrowie alergika.

A teraz czas na czyszczenie

Jeśli już dokonałeś wyboru dywanu dla alergika, to nie możesz zapominać o jego regularnym czyszczeniu. Dla samej pewności, żeby alergeny nie wkroczyły w Twoje codzienne życie, staraj się odkurzać dywan jak najczęściej, a także nie zapominaj, że raz na 3 miesiące trzeba wyprać dywan, aby pozbyć się pozostałości zabrudzeń, których nie zdołałeś odkurzyć.

Podsumowanie

Jak sam widzisz, życie alergika nie jest za łatwe. Musi on się męczyć nawet z najdrobniejszymi pyłkami. Dlatego też, wybór odpowiedniego dywanu jest niezwykle ważny. Jednak nie myśl o tym, że może Cię to w jakiś sposób ograniczać. Wybierając dywan dla alergika, również możesz wykazać się swoją kreatywnością. Możesz wybrać jakikolwiek kolor lub kształt, który według Ciebie będzie idealnie pasował do wnętrza Twojego mieszkania.

Sprawdź nasze produkty

Maroko 02 - beż

Sprawdź

Milano 02 - brązowy

Sprawdź

Bądź pierwszą osobą, która doda komentarz.

Zostaw komentarz