Dywany na balkon lub taras

 23 marca 2021  |     |   1 Komentarz

Nowe artykuły

5/5 - (1 vote)

Ciepłe, wiosenne dni zachęcają do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Jak urządzić balkon lub taras, aby stał się oazą spokoju i idealnym miejscem odpoczynku?

Dywan nie tylko do salonu

Dywany zazwyczaj kojarzą się z przytulnym salonem lub sypialnią. Urządzając balkon lub teras, większą wagę przykładamy do wyboru odpowiednich mebli i roślin. Jednak elementy dekoracyjne takie jak dywany ocieplają przestrzeń, dosłownie i w przenośni. Takie detale nadają pomieszczeniom charakteru. To także łatwy i tani sposób na zakrycie mało atrakcyjnej posadzki. Jaki dywan wybrać na balkon lub taras?

Dywany sznurkowe

Dywany sznurkowe, zwane również sizalowymi lub płasko tkanymi, wyróżniają się na tle innych brakiem runa. Chociaż nie są puszyste, to jednak ich wzornictwo jest bardzo interesujące. W gamie kolorystycznej dywanów płasko tkanych dominują beże, brązy i szarości, ale dostępne są również w bardziej intensywnych barwach. W przeciwieństwie do dywanów z wysokim runem, dywany sznurkowe możemy wykorzystać nie tylko w  aranżacji pomieszczeń, ale również na zewnątrz. Sizale świetnie sprawdzą się jako element dekoracji balkonu lub tarasu. Pozwoli to stworzyć przytulne miejsce relaksu i spędzania wolnego czasu. Dywany płasko tkane są odporne na działanie promieni słonecznych i niekorzystnych warunków atmosferycznych. Ogromną zaletą dywanów sznurkowych jest to, że pielęgnacja ich jest szybka i mało uciążliwa. Zatem wszelkie zabrudzenia, plamy i sierść można bez problemu usunąć, stosując artykuły chemiczne.

Podsumowanie

Dywan na balkonie lub tarasie ma wpływ nie tylko na aspekt wizualny, poprawiają także bezpieczeństwo i komfort poruszania się. Nawet mały balkon zaaranżowany w odpowiedni sposób może stać się idealnym miejscem spędzania czasu w letnie i wiosenne dni.

Sprawdź nasze produkty

Maestro koło - fioletowe

Sprawdź

Dywan dwustronny ZARA 01 szary

Sprawdź

Komentarze

Komentarzy na temat “Dywany na balkon lub taras

  1. Osobiście mam dywan na balkonie i jest super! Niestety kocha zbierać wszelkie zanieczyszczenia :c