Dywany sznurkowe

 30 kwietnia 2020  |     |   0 Komentarzy

Nowe artykuły

Rate this post

Wzmianki o dywanach sznurkowych pojawiały się już we wcześniejszych artykułach. Są one jednak na tyle interesującym elementem aranżacyjnym, że warto napisać o nich nieco więcej. Czym się charakteryzują i jakie są ich zalety? Odpowiedź znajdziesz w poniższym artykule.

Czym charakteryzuje się dywan sznurkowy?

Dywany sznurkowe, zwane również sizalowymi lub płasko tkanymi, wyróżniają się na tle innych brakiem runa. Chociaż nie są puszyste, to jednak ich wzornictwo jest bardzo interesujące. W gamie kolorystycznej dywanów płasko tkanych dominują beże, brązy i szarości, ale dostępne są również w bardziej intensywnych barwach. Sizale idealnie sprawdzą się w aranżacji nowocześnie urządzonego salonu, kuchni lub pokoju młodzieżowego.

Dlaczego warto wybrać dywan płasko tkany?

Dywany sznurkowe posiadają wiele zalet. Przede wszystkim są niezwykle łatwe w czyszczeniu. Wystarczy regularne odkurzanie, aby zachowały estetyczny wygląd i służyły nam przez długi czas. Dywany sznurkowe doskonale sprawdzą się w pomieszczeniach, gdzie istnieje duże ryzyko zabrudzenia, takich jak kuchnia, jadalnia lub przedpokój. Ze względu na swoją twardość, są bardzo odporne na zagniecenia i nie odkształcają się pod naciskiem mebli. Dywany płasko tkane nie zbierają kurzu oraz zapobiegają rozwojowi roztoczy, co sprawia, że świetnie sprawdzą się we wnętrzu zamieszkiwanym przez alergika. Sizale są również idealnym rozwiązaniem dla osób, które posiadają psa lub kota. Sierść i inne zabrudzenia naniesione przez zwierzę z zewnątrz nie mają szansy przeniknąć między włókna dywanu, a to sprawia, że łatwo je usunąć.

Dywany na balkon lub taras

W przeciwieństwie do dywanów z wysokim runem, dywany sznurkowe możemy wykorzystać nie tylko w  aranżacji pomieszczeń, ale również na zewnątrz. Sizale świetnie sprawdzą się jako element dekoracji balkonu lub tarasu. Pozwoli to stworzyć przytulne miejsce relaksu i spędzania wolnego czasu. Dywany płasko tkane są odporne na działanie promieni słonecznych i niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Podsumowanie

Dywany sznurkowe idealnie sprawdzą się w mieszkaniach i domach osób ceniących sobie komfort i praktyczność. Sizale ze względu na łatwość czyszczenia bez wątpienia nie sprawią trudności w codziennym użytkowaniu i nie ulegną zniszczeniu nawet w intensywnie użytkowanym pomieszczeniu.

Sprawdź nasze produkty

20388 Taupe / Champagne

Sprawdź

21139 Ivory Silver/Grey DY. TERAZZA

Sprawdź