Jak wybrać odpowiedni dywan do salonu?

 9 grudnia 2019  |     |   0 Komentarzy

Aktualności

Salon, w którym znajduje się dywan do salonu
Rate this post

Dywan to nieodłączny element każdego pomieszczenia. Dobrze dobrany sprawi, że wnętrze zyska na przytulności, a także podwyższy się komfort mieszkania. Choć wybór odpowiedniego dywanu do salonu nie należy do najprostszych zadań, to w poniższym artykule znajdziesz porady na co zwrócić uwagę przy jego kupnie. A teraz zapraszam do lektury.

Spis treści:

  • Na co trzeba zwrócić uwagę przy kupnie dywanu do salonu?
    • Kolor i wzór dywanu do salonu
    • Materiał dywanu
    • Wielkość i kształt dywanu
  • Podsumowanie

Na co trzeba zwrócić uwagę przy kupnie dywanu do salonu?

Wybór odpowiedniego dywanu do salonu to problem większości ludzi. A to dlatego, że nie wiedzą oni na co zwrócić uwagę przy jego kupnie. Dywan w aranżacji salonu powinien pełnić praktyczną i dekoracyjną funkcję. A to dlatego, że salon to miejsce gdzie spędza się dużo czasu. Więc, jeśli chcesz, aby wnętrze stało się bardziej przytulne, ale też przyjemne dla oka, to przy kupnie dywanu do salonu kieruj się poniższymi zasadami.

Kolor i wzór dywanu do salonu

Pamiętaj, że dobrze dobrany dywan potrafi zdziałać cuda i może całkowicie zmienić aranżację wnętrza Twojego pomieszczenia. Kolor dywanu to bardzo ważna kwestia, nad którą trzeba się dokładnie zastanowić. Powinien on spajać się z barwami mebli i ścian oraz komponować z kolorem podłogi. Odpowiednio dobrany kolor dywanu do salonu ukształtuje charakter pomieszczenia. Dzięki jasnemu dywanowi optycznie powiększysz pomieszczenie, natomiast ciemniejszy kolor dywanu sprawi, że pomieszczenie będzie wyglądało na mniejsze, ale bardziej przytulne.

Oprócz koloru ważny jest także wzór. Pamiętaj, że im więcej elementów dekoracyjnych wykorzystasz w pomieszczeniu, tym mniej wzorzysty powinien być dywan. A gdy wnętrze salonu ma minimalistyczny wystrój, to dywan powinien mieć bardziej intensywny motyw. Pamiętaj także, że dywan powinien przede wszystkim odpowiadać na stylistykę reszty wystroju.

Materiał dywanu

Dywan oprócz wyglądu powinien pełnić praktyczną funkcję. W sklepach można spotkać dywany wykonane z różnego rodzaju materiałów. Jednak wybierając dywan do salonu, powinieneś kierować się tym, czy będzie on łatwy w utrzymaniu, bo jednak spędza się w nim dużo czasu. Do takich pomieszczeń jak salon, rekomenduje się dywany o niskim runie, wysokiej gramaturze i z silikonowym podbiciem. Taki dywan nie będzie przesuwał się po podłodze, będzie łatwy w utrzymaniu czystości, a dzięki wysokiej gramaturze będzie odporny na wszelkiego rodzaju odkształcenia. Dlatego przed zakupem powinieneś wziąć to pod uwagę. Bo chyba zależy Ci na komforcie?

Wielkość i kształt dywanu

Jeśli wybierasz dywan do salonu to powinieneś zwrócić uwagę na kilka ważnych punktów. Zastanów się czego tak właściwie oczekujesz. Jeśli chcesz optycznie powiększyć swoje pomieszczenie to zdecyduj się na jeden duży, jasny dywan. Jeśli nie chcesz dużego dywanu, to możesz kupić kilka mniejszych, tylko pamiętaj żeby były do siebie odpowiednio stonowane. A jeśli chcesz, żeby pomieszczenie wyglądało na bardziej przytulne wybierz jeden z ciemniejszych odcieni. Być może chcesz się również pochwalić swoją podłogą w salonie, więc dywan powinien podkreślać jej wygląd.

Obecnie na rynku jest dużo modeli dywanów w różnych rozmiarach i kształtach. Jeżeli chcesz kupić duży dywan, który będzie zakrywał całą podłogę, to odległość od ścian powinna wynosić co najmniej 90 cm, ponieważ wtedy będziesz mógł bezproblemowo otwierać i zamykać drzwi. Być może nie interesuje Ciebie taki ogromny dywan i szukasz czegoś innego, np. dywanu pod stolik kawowy. Pamiętaj, że niezależnie od kształtu takiego stolika, dywan powinien być od niego większy o ok. 30 cm ze wszystkich stron.

Podsumowanie

Mam nadzieję, że dzięki powyższym informacjom poradzisz sobie w wyborze odpowiedniego dywanu do salonu. A także nie będzie to już stanowiło dla Ciebie większego problemu. Wystarczy, że będziesz wiedział czego oczekujesz. Pamiętaj jednak i nie zapominaj o podstawowej zasadzie. Dywan powinien komponować się z całym wnętrzem. Dlatego przed każdym zakupem dokładnie o tym pomyśl.

Sprawdź nasze produkty

Pera 600 Beige/Silver

Sprawdź

Elite 4355 Grey

Sprawdź