Kolory roku 2021

 12 stycznia 2021  |     |   0 Komentarzy

Nowe artykuły

2/5 - (1 vote)

Rok 2020 dla wielu osób był niezwykle ciężki. Pandemia wstrząsnęła całym światem i zdominowała każdą dziedzinę naszego życia. Miała również ogromny wpływ na wybór koloru roku przez Instytut Pantone, który nie jest obojętny na nastroje i potrzeby społeczeństwa. A w tym trudnym czasie każdy z nas potrzebuje odrobiny spokoju, a jednocześnie pozytywnej energii. Jakie kolory będą królować we wnętrzarskich trendach w 2021 roku?

Duet idealny – Ultimate Grey & Illuminating

W tym roku zwyciężył nie jeden, ale aż dwa kolory. Duet spokojnej, jasnej szarości i radosnej, słonecznej żółci symbolizuje beztroskę, nastraja pozytywnie i pozwala z nadzieją patrzeć w przyszłość. Połączenie tych dwóch barw przywołuje na myśl ciepły, słoneczny dzień na kamienistej plaży. Kolory, które nas otaczają, mają duży wpływ na nasze emocje i samopoczucie. W trudnym czasie, gdy każdy z nas spędza mnóstwo czasu w domowym zaciszu, warto zadbać o to, aby aranżacja wnętrza podnosiła na duchu i pozytywnie nastrajała.

Wnętrze inspirowane kolorami roku 2021

Połączenie stonowanej szarości z energetyczną żółcią  prezentuje się niezwykle efektownie, a jednocześnie jest na tyle uniwersalne, że doskonale sprawdzi się w każdym wnętrzu, niezależnie od stylu, w jakim jest urządzone. Szarość to bardzo bezpieczny, neutralny kolor, który jest idealnym tłem dla bardziej wyrazistych dodatków, a także podkreśla ich charakter. Słoneczny odcień koloru żółtego będzie natomiast idealnym dopełnieniem minimalistycznego, szarego wnętrza. Możemy go wprowadzić do aranżacji pomieszczenia za pomocą subtelnych dodatków takich jak poduszki, pledy lub zasłony. Duet szarości i żółci znajdziesz również wśród nowoczesnych wzorów dywanów. Taki dywan z pewnością będzie przyciągał wzrok i stworzy przyjemną, pozytywną atmosferę.

Podsumowanie

Pandemia i związane z nią obostrzenia zamknęły nas w domach, które dla wielu osób stały się również miejscem pracy i nauki. Warto więc zadbać o to, aby wnętrze, w którym spędzamy mnóstwo czasu, pozytywnie wpływało na nasze samopoczucie, dodawało energii oraz pobudzało kreatywność.

 

Sprawdź nasze produkty

C569K GRAY/DARK_GRAY LAZUR

Sprawdź

Z898A GRAY MAYA PP EYM

Sprawdź