Wnętrze w kolorze butelkowej zieleni

 28 czerwca 2021  |     |   1 Komentarz

Nowe artykuły

5/5 - (1 vote)

Ciemny, butelkowy odcień zieleni to z pewnością jeden z najszlachetniejszych kolorów. Od zawsze kojarzy się z luksusem i elegancją. Głęboka, intensywna barwa nadaje wnętrzu stylu i nieco tajemniczości. W jakim wnętrzu najlepiej sprawdzi się butelkowa zieleń i z jakimi kolorami ją łączyć?

Butelkowa zieleń – do jakiego wnętrza pasuje?

Butelkowa zieleń jest uniwersalnym kolorem jak biały, szary czy czarny. Doskonale sprawdzi się w każdym wnętrzu, niezależnie od stylu aranżacji. Barwa ta wpływa na nas kojąco i pozwala się odstresować, dlatego jest idealna do pomieszczeń, w których odpoczywamy i się relaksujemy, takich jak salon lub sypialnia. Niestety ciemne barwy optycznie pomniejszają wnętrze. Najlepiej prezentują się w dużym i dobrze oświetlonym pomieszczeniu. W małym i ciemnym pokoju lepiej postawić na akcenty dekoracyjne w butelkowym odcieniu zieleni. Mogą to być na przykład poduszki, koc lub niewielki dywanik.

Z jakimi kolorami łączyć butelkową zieleń?

Ciemny, intensywny odcień zieleni świetnie wygląda w towarzystwie brązu, beżu i szarości. Wspaniale łączy się także z drewnem. Bezkonkurencyjne jest jednak połączenie szlachetnej zieleni z równie eleganckim złotem. Tekstylia w butelkowym odcieniu, złote ramy, lustra bądź lampy wyglądają niezwykle wytwornie i luksusowo. Równie  gustownie wygląda zestawienie tej barwy z czernią. Wyjątkową propozycją jest połączenie butelkowej zieleni z pudrowym różem. To nieoczywista mieszanka barw pozwoli stworzyć przytulne i wytworne wnętrze.

Dywan w butelkowym odcieniu zieleni

Subtelnym sposobem na wprowadzenie butelkowej zieleni do wnętrza jest wybór dywanu w tym kolorze. Będzie to bardzo efektowny element dekoracyjny, który ożywi wnętrze, a jednocześnie go nie przytłoczy. Soczysta, ciemna zieleń doskonale sprawdzi się jako kolorystyczny akcent zarówno w salonie, sypialni, jak i w kuchni czy łazience. Do dużego, jasnego pokoju można wybrać jednolity dywan, natomiast do mniejszego i słabo oświetlonego warto zdecydować się na odcienie szarości lub beżu z zielonym deseniem. Tego typu dodatki są niezobowiązujące i łatwo je wymienić, kiedy chcemy zmienić aranżację wnętrza.

Podsumowanie

Butelkowa zieleń to bardzo uniwersalny kolor, który doskonale sprawdzi się w każdym pomieszczeniu. Nieważne czy wnętrze jest urządzone w stylu tradycyjnym, glamour czy nowoczesnym. Doskonale komponuje się także z wieloma innymi barwami.

Sprawdź nasze produkty

Kamel - zieleń butelkowa

Sprawdź

Merinos - Zielony

Sprawdź

Komentarze

Komentarzy na temat “Wnętrze w kolorze butelkowej zieleni

  1. Tak czytam twego bloga od jakiegoś czasu, ciągle mnie coś zastanawia, mie wyprowadzasz czytelnika do „ciemnego lasu”.